Prázdninový tag

Jelikož jsou prázdniny a já jsem hned dvakrát za krátkou dobu narazila na tag, který se na tohle období skvěle hodí (už jenom svým názvem), rozhodla jsem se, že se připojím a také si ho vyplním.
Na tag jsem narazila na blozích U mermeidky a u Darinky (daramegan).
 

1. Čteš o prázdninách více, nebo méně než přes rok?
V podstatě čtu o prázdninách stejně jako přes rok. Můj průměr je kolem 6 knih měsíčně a to mi stačí.

  
2. Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
S prázdninami nemám spojenou žádnou konkrétní knihu. V podstatě mi je jedno jestli jsou letní prázdniny, nebo Vánoce. Na druh čtených knih to většinou nemá žádný vliv. Čtu to na co mám zrovna náladu bez ohledu na okolní situaci.
Abych se ale vrátila k otázce... když se řeknou prázdniny, volno a odpočinek představím si nějakou oddechovou romantickou knihu ideálně se šťastným koncem.


3. Kolik jsi schopná/ý vzít si knih na dovolenou?
Většinou mi stačí jedna max. dvě knihy. Záleží na délce dovolené a tloušťce knihy, ale při vzácných chvílích, kdy se s rodinou někam vypravíme mi na čtení zas tolik nezáleží. Důležité jsou zážitky a prožitky, ne jenom počet přečtených stran.
Na druhou stranu při cestě např. autem nebo ve volných chvílích při dovolené si moc ráda vezmu knihu do ruky a čtení si užívám.


4. Čteš o prázdninách povinnou četbu?
Jelikož se ještě řadím mezi ty školou povinné, tak ano. Prázdniny beru jako dobu, kdy si můžu dopředu načíst knihy z povinné četby následujícího roku, na které potom nemám čas, nebo se mi do nich nechce.


5. Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy (elektronické)?
Klasické! Proti e-knihám a čtečkám samozřejmě nic nemám, já sama ji nemám a ani její pořízení prozatím neplánuju. Samozřejmě chápu výhody, které přináší, ale já si knihu pořádně užiju jedině když jí držím v rukou, cítím její vůni a můžu otáčet stránky. I to jak mě tíží v kabelce mám vlastně ráda. :)


6. Jakou knihu bys ráda viděla zfilmovanou?
Takových knih je...
Měla bych ale strach, že už nebudou tak skvělé jak jsou v knižní podobě. Problém by byl i to, jak si jednotlivé postavy přestavuji a jak by potom vypadali herci.
Skvělé na zfilmování by určitě byly knihy od Barbary Erskinové, které jsou plné tajemna, prolínání časových rovin, přízraků a sympatických postav. Pár příkladů za všechny: Dům ozvěn, Žila jsem již před staletími, Řeka osudu.... Všechny autorčiny knihy mají něco do sebe a jsou neuvěřitelně zajímavé a čtivé. Naprosto živě si umím představit, jak skvělé by mohly být filmy na motivy právě těchhle knih.

7. Kdybys měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, jaká by to byla.
To je těžká otázka. Zamýšlela jsem se nad ní dloooouho a .... vlastně ani nevím. Nepotřebovala bych prožívat celý den s jednou postavou, ideální by byla kratší setkání  s více postavami.
V každé knize bych našla minimálně jednu postavu, kterou bych ráda potkala a promluvila si s ní. Mohl by to ale být třeba Rhysand ze Dvora trnů a růží, nebo tudorovský panovník Jindřich VIII. se svými šesti manželkami (samozřejmě jen v případě, že by se mi nemohlo stát, to co jim).


8. Které místo z knih bys ráda navštívila?
Nejlepší by bylo vždy při čtení nakouknout do místa a do doby, kde se kniha odehrává. Určitě bych se ale ráda podívala do kouzelnického světa do Bradavic, nebo do období, ve kterých se odehrávají mé oblíbené historické romány např. tudorovská Anglie.

Doufám, že se vám prázdninový tag líbil a třeba jste se s v některých odpovědích viděli.
Budu ráda, když ho i vy vyplníte a budu si moci přečíst také vaše odpovědi.

10 komentářů:

 1. Hezké odpovědi. Líbí se mi jak zatím jsme všechny zmínily Bradavice ;)
  A děkuji za zmínku ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není zač. :)) No jo, kdo by nechtěl do Bradavic. :))

   Smazat
 2. Tak jo, kopíruji a jdu vyplňovat :D Jak u Mermaidky, tak i s tebou v některých otázkách souhlasím. Doufám jen, že se dokážu odpoutat a napsat svůj tag :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, na tvé odpovědi se budu těšit, schválně jestli se v nějaké odpovědi najdu. :)

   Smazat
 3. Tenhle TAG jsem tuším také vyplňovala, koukám, že je stále populární! :D A jak jinak, Bradavice vedou v žebříčku návštěvnosti na celé čáře! :D

  http://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já už jsem ho také zaregistrovala přes nějakým časem, ale k jeho vyplnění jsem se dostala až teď... :) To je jasné, že Bradavice vedou... :)

   Smazat
 4. Povinnou četbu jsem zkoušela číst o prázdninách a přečetla jsem minulý rok jednu. Když se mi do něčeho nechce, rozhodně to odložím do nejdelší možné doby :D
  Bradavice... to by bylo tam studovat :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě většina z povinné četby docela i bavila... Ohledně Bradavic, kdo by v tam nechtěl studovat... :))

   Smazat
 5. Taky jsem TAG dělala, když jsou ty prázdniny :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý váš komentář.