Právě čtu: Slepá mapa (Alena Mornštajnová)

Po delší době jsem tu s knihou, kterou právě čtu (respektive jsem jí dnes dočetla) a o kterou se musím nutně podělit.

Jedná se o dobře známou knihu české autorky Aleny Mornštajnové s názvem Slepá mapa. V níž se postupně sledujeme tři generace žen, Annu, Alžbětu a Anežku, která je také vypravěčkou příběhu, na pozadí nepříliš hezkých dějin Československa. Každá z nich si užije své a my (znalí dějin) můžeme jenom s hrůzou sledovat do čeho se hrnou a jak je k nim osud krutý. 
Prožijeme tak roky obou světových válek i období po nich s ženami, se kterými se život nemazlil.Po dočtení knihy musím uznat, že kniha mě zaujala a autorčin styl vyprávění naprosto pohltil. S napětím otáčím každou stranu a udivuje mě, co všechno si musely tyto ženy vytrpět. Ano, hned několikrát bych se rozhodla jinak, ale já předem vím co se má stát...

Rozhodně se jedná o silné čtení, vhodné jak pro milovníky románů ze života, tak pro nadšence válečné literatury.Četli jste knihu? Pokud ano, líbila se vám? A co autorčina kniha Hana, je stejně tak dobrá, nebo lepší??

6 komentářů:

 1. Od autorky jsem zatím nic nečetla, ale furt se chystám. A když je postava Alžběta, která se jmenuje jako já... Asi bude první kniha po které od autorky sáhnu právě tato. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U mě je to Anežka, takže jsem taky neváhala a s nadšením četla o hrdince svého jména. :)) Slepou mapu můžu doporučit. Byla jsem z ní vážně mile překvapená. :))

   Vymazat
 2. Tak to vypadá zajímavě :) Od autorky jsem zatím taky nic nečetla, ale chci zkusit Hanu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I mě Hana láká. A potom jak povedená byla tahle kniha, jsem si jistá, že se k Haně dostanu. :))

   Vymazat
 3. Slepou mapu mám na seznamu. Četla jsem Hanu a ta byla hodně dobrá. Smutná, ale se silným příběhem. A jak to tak vypadá, tak Alena Mornštajnová píše samé silné knihy. Počkám si na recenzi a asi se poohlédnu po zbytku jejích knih :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I já mám v plánu podívat se po jejích ostatních knihách. :))

   Vymazat

Děkuji za každý váš komentář.