Měsíční shrnutí #3 /březen 2017


Tak jsem tady s dalším měsíčním shrnutím. Březen se nám nachýlil ke konci a mě se opět povedlo přečíst několik moc pěkných knih.Počet přečtených knih: 8 

Počet přečtených stran: 1 827 

Nějčtěnější nakladatelství: Yoli, Odeon, Cooboo, Fortuna Libri, Ben Nevis, LekmotyAutor měsíce: Sarah J. Maasová
Proč: Jsem ostuda, ale k autorce jsem se dostala až teď a vyloženě jsme si její knihu zamilovala. Její styl psaní, to jak děj knihy krásně ubíhá, za mě rozhodně jedna z velmi dobrých spisovatelek.

 
Kniha měsíce: Dvůr trnů a růží (Sarah J. Maasová)
Proč: Jak u jsem psala u autora i kniha je jasná. I přestože všechny knihy co jsem četla byly skvělé, tahle byla bezkonkurenčně nejlepší. Moc jsem si jí užila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Největší překvapení: Tajemství hradní věže (Kathleen Kirkwood)
Proč: Když jsem sahala po téhle knížce nečekala jsem nic moc. Potřebovala jsem jen něco čím ukrátím čas. Tato kniha mě ale naprosto překvapila, svým tématem cestování časem a celkově stylem vyprávění a skvělým vykreslením postav. Rozhodně to není červená knihovna, jak jsem očekávala.
Největší zklamání: Zabila jsem naše kočky, drahá (Dorota Maslowská)
Proč: Dlouho jsem přemýšlela, ale nenašla jsem knihu, která by tenhle bod přesně splňovala. Nakonec jsem vybrala Zabila jsem naše kočky, drahá, nebylo to přímo zklamání, ale rozhodně jsem čekala něco jiného.
 Ženská postava měsíce: Sophie - Dívka s devíti parukami (Sophie Van der Stapová)
Proč: Musela jsem vybrat Sophii, a to hlavně proto, že se jedná o skutečnou ženu se skutečným příběhem. To všechno co za život dokázala je třeba vyzdvihnout a obdivovat.Mužská postava měsíce: Tamlin - Dvůr trnů a růží (Sarah J. Maasová)
Proč: Prototyp krásného, hodného, ale také silného a chytrého....muže. Vznešená víla se spoustou superlativů. Jednoduše sen každé dívky a v knize jsem  si ho prostě zamilovala. 
Pár měsíce: Mia a Adam - Zůstaň se mnou (Gayle Formanová)
Proč: Spojení těchhle dvou se mi moc líbí. Dva protiklady, které se k sobě krásně hodí. To jak se milují a Adam je ochotný udělat pro Miu cokoliv. Typický, přesto romantický pár.  
 


 

Nejhezčí obálka: Zabila jsem naše kočky, drahá (Dorota Maslowská)
Proč: Ani nevím proč, ale tahle obálka mě zaujala na první pohled. Celkově se mi od Odeonu líbí designy alá čárový kód a k tomu ty krásné botky, které jsou příslibem zajímavého děje.
Nejhorší obálka: Krysař (Viktor Dyk)
Proč: Asi ani není třeba vysvětlovat. Tahle obálka se mi vyloženě nelíbí,přijde mi, že na ní ani není poznat o jakou knihu se jedná. Postava na knize rozhodně Krysaře nepřipomíná.

10 komentářů:

 1. Osm knih je super číslo, já mám o půlku méně.
  Ale zjistila jsem, že knihu: Dívka s devíti parukami mám ve čtečce - úplně jsem na ni zapomněla :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle měsíc byl nějaký plodnější. :) To je škoda na Dívku zapomenout, mě se moc líbila.

   Vymazat
 2. Přečetla jsi toho opravdu hodně, já stihla jen 4 a ještě s odřenými uši :D Nejvíc mě zajímá Dvůr trnů a růží, ten mám na seznamu nějakou dobu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak říkám, náhoda. :)) To já jsem měla právě taky na seznamu a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože je vážně skvělá!

   Vymazat
 3. Pro mě bylo zklamáním měsíce Pohřeb, opravdu mě anotace a boom kolem nalákal na nic. Nicméně Viktor Dyk. Úžasná, opravdu skvělá a jednoduchá četba, ale ta obálka strašná :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se mi stává docela často, všichni knihu vychvalují a mě nakonec přijde nic moc...

   Vymazat
 4. Pěkné skóre! :) Dvůr jsem také přečetla, ale tam u mě vede (na plné čáře) Rhysand :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. No Rhysand je taky úžasný, takový ten temný hoch :). Ale klaďas Tamlin je pro mě prostě lepší... :))

   Vymazat
 5. Stihla jsi přečíst hodně knih. :) Z tvého seznamu jsem si zamilovala Dvůr trnů a růží, už se nemůžu dočkat pokračování. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já se na pokračování taky už moc těším. :)

   Vymazat

Děkuji za každý váš komentář.