Měsíční shrnutí #22 a #23 /říjen a listopad 2018


Jak už jsem avizovala, v poslední době jsem se mi vůbec nedostává času. A tak jsem spojila říjnové a listopadové čtení do jednoho. (a ani tak to není kdovíjaká hitparáda). Bohužel, jak to tak vypadá ani prosinec nebude lepší... No ale teď už k přečteným knihám, zařadit je do jednotlivých kategorií bylo v podstatě nemožné vzhledem k tomu, že se ani v jednom případě nejedná o klasickou beletrii.
Počet přečtených knih: 7

Počet přečtených stran: 943

Nejčtenější nakladatelství: Svoboda, Odeon,Tribun EU, H+H, Západočeská univerzita. Fakulta pedagogickáAutor měsíce: Jan Neruda
Proč: Jednoznačně velký pan autor, jehož díla se ani nedají hodnotit a je povinností každého aspoň nějakou knihu si od něho přečíst. Navíc jsou jeho díla velmi čtivá.


 
Největší překvapení: Historia Mundi II. - Vybrané kapitoly z dějin starověku (Jan Kumpera) 
Proč: Od knihy jsem neočekávala nic zábavného, ale byla jsem mile překvapena. Přestože se jedná o knihu plnou suchých dat, letopočtů, osobností a důležitých událostí, čtení mě bavilo a mnoho nového jsem se dozvěděla. Navíc kniha napsaná přímo mým profesorem... to si člověk prostě musí přečíst.


 
 
Největší zklamání: Úvod do studia literatury a interpretace díla (Aleš Haman) 
Proč: Počítala jsem s tím, že se nebude jednat o nijak zvlášť záživné čtení, ale tak moc nudnou knihu jsem nečekala...


 


Ženská postava měsíce: - 
Proč: -


Mužská postava měsíce: - 
Proč: -


Pár měsíce: - 
Proč: -


 

Nejhezčí obálka: Poetika (Aristotelés)  
Proč: I když se to na první pohled nezdá, tahle obálka je vážně hezká. Takovým minimalistickým způsobem. Navíc ve mě vyloženě evokuje Řecko a řeckou kulturu.
 
Nejhorší obálka: Kniha lesů, vod a strání (Stanislav Kostka Neumann)
Proč: Opět to na první pohled nevypadá, ale tahle obálka se opravdu nepovedla. Neurčitý živočich v textu, navíc struktura papíru... škoda mluvit.


12 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Přesně tak, některé knihy jsou vážně výživné. :))

   Vymazat
 2. přesně jak píše Lucy, tuhle četbu Ti teda rozhodně nezávidím ..

  OdpovědětVymazat
 3. Když se ohlédnu pár let zpátky za svou maturitní četbou, tak jsem nečetla ani jednu z knih, ale doufám, že tě čtení knih aspoň tolik neotravovalo. I když jsem čtenář, tak mě povinná četba tak štvala, že jsem byla vždy při knize mrzutá XD

  Kolik ti jich ještě zbývá na přečtení?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle už bohužel není maturní četba, ale vysokoškolská, takže.... zbývá toho hodně a jedna lepší než druhá... :)) (s láskou vzpomíním na maturitní knihy) :)

   Vymazat
 4. Té nejhorší knize měsíce se ani nedivím :D

  OdpovědětVymazat
 5. Jé, já na peďáku na češtině tím výběrem knih tak trpěla, že jsem neskutečně ráda, že už tam nejsem.Teď je pohoda. :-D
  A také mi teď čas nepřál, Listopad byl můj nejslabší čtecí měsíc...:-(

  Hlava v knihách

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co se dá dělat, přečíst se to musí. :)) U mě není nejslabší, ale rozhodně žádná hitparáda. Bohužel se to nejspíš hned tak nezlepší. :))

   Vymazat
 6. Školní četba :) Klasiky jsem taky četl k maturitě, ale z těchto zrovna ani jednu :) Tak přeji hezké čtení i v prosinci :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý váš komentář.