Měsíční shrnutí #2 /únor 2017


I přestože je únor nejkratším měsícem v roce povedlo se mi přečíst celkem pěkné množství knih. A jak je to u mě vždycky, všechny knihy jsem si užila a moc se mi líbili.

 
Počet přečtených knih: 5

Počet přečtených stran: 1 836

Nejčtenější nakladatelství: Brána, Odeon, Československý spisovatel, Millennium Publishing, SlovartAutor měsíce: Ivana Špičková
Proč: Tuhle spisovatelku jsem objevila čirou náhodou a to, když jsem dostala výtisk jedné z jejích knih. Za což jí chci ještě jednou poděkovat. Po přečtení její knihy jsem neměla slov. Prostě skvělá kniha od skvělé autorky. Takže jednoznačná objev měsíce.


Kniha měsíce: Řeka osud (Barbara Erskinová)
Proč: Barbara Erskinová patří k mým nejoblíbenějším autorkám. A tato kniha se mi od ní líbila vážně hodně moc. Miluju její styl psaní a střídání děje z minulosti a současnosti. V téhle knize se prolínají časy hned tři.


 
Největší překvapení: Ztraceno v písku (Ivana Špičková)
Proč: Jak už jsem psala tato autorka byla pro mě objevem a její kniha taktéž. Romány z prostředí orientu v podstatě nečtu a tak jsem se obávala, jestli mě kniha bude bavit. Nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. A zamilovala jsem si ji.Zklamání měsíce: Ten, kdo stojí v koutě (Stephen Chbosky)
Proč: Vybrat nejméně povedenou knihu je pro mě utrpení, protože se mi na každé vždycky něco líbí. Nakonec jsem po dlouhém uvažování vybrala tuhle, a to proto, že jsem od ní
očekávala něco víc. Rozhodně nebyla špatná, ale....prostě jí něco chybělo.
Ženská postava měsíce: Lída Baarová - Útěky (Lída Baarová)
Proč: Tady jsem neváhala ani minutu. Příběh Lídy Baarové mě chytl za srdce. Soucítila jsem s ní při a obdivuji jí za to co všechno dokázala. Zvlášť když si člověk uvědomí, že to co čte je realita, nepřibarvená a krutá realita. Nelze než Lídu Baarovou obdivovat.Mužská postava měsíce: Leo - Řeka osudu (Barbara Erskinová)
Proč: Moc se mi líbila Leova životní filosofie, jeho názory a víra i v to co zůstává neviděné. Všechno dokázal vyřešit a se vším se "poprat". Tenhle můž je dá se říct snem každé ženy.

Pár měsíce: Nell a Keith - Ztraceno v písku (Ivana Špičková)
Proč: Oba dva jsem si oblíbila a neskutečně se mi spolu líbí. Oba jsou neohrožení a stateční a v celé knize jsem jim fandila.
Nejhezčí obálka: Řeka osudu (Barbara Erskinová)
Proč: Rudá záře nad řekou a volavka (anglosasky jeřáb) předznamenávají děj v knize. Obálka se zdá být poklidná a přesto jako by z její hlouby vystupovalo něco temnějšího.
Nejhorší obálka: Hrad mistra kloboučníka (Archibald Joseph Cronin)
Proč: Naprosto jednoznačné. Tohle snad ani nepotřebuje vysvětlení. :)
Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý váš komentář.